Adopce v Ugandě

Naše škola - žáci a učitelé - se v roce 2019 domluvili na podpoře dětí v Ugandě. Podporujeme tak adoptovaného bratra
Davise Niwagabu.

Děkujeme za nabídku, návrh a velkou pomoc především paní Kateřině Chauveau - koordinátorka projektu Bwindi Orphans.

 

Každý rok tak budeme střádat cca 7 500 Kč na školné, stravu, uniformu, lékařskou péči a další.

 

Setkání s Medardem (ugandský lékař), spolupracuje s organizací - zde

Dopis od Davise - zde

 

Článek v Ostopovickém zpravodaji:

DAVIS NIWAGABA Z UGANDY
3. 2. 2020 nám Davis (náš adoptovaný bratr) poslal dopis. Psal, že se má moc dobře a prý moc děkuje, že jsme mu zaplatili školu, jídlo a další pomůcky. Davis se dostal do 1. třídy. Paní Katřina Chauveau (založila možnost pomoci chudým v Ugandě) nám vybírala dítě podle potřebnosti a nejpotřebnější byl Davis. Jsme moc rádi, že máme zrovna jeho. Davis je moc šikovný, protože po paní Chauveau poslal 3 míče z banánových listů, které sám vyrobil. Kluci v Ugandě s takovými míči hrají fotbal a my je určitě taky využijeme. :)

Lucie Kubišová a Kateřina Zahradníková, 5. ročník